WiFiWiFi | AP v okolí | Antény

WiFi (Wireless Fidelity) je bezdrátová síť určená primárně k náhradě kabelového ethernetu v bezlicenčním pásmu 2,4 GHz, které je dostupné prakticky v celém civilizovaném světě.

Jestli se chceš dozvědět o WiFi něco víc tak si na internetu zajdi třeba na http://www.marigold.cz/, nebo se zeptej Googla a určitě se dozvíš více než tady u mně.Jak jsem se dostal k WiFi a CZFree.NET?

Již někdy okolo roku 2000 jsme s kamarádem plánovali propojení našich počítačů, jelikož bydlíme od sebe nějakých 350m bylo celkem zbytečné uvažovat o spojení pomocí klasické síťové karty. Přesto jsme pořád zkoumali jak by se to dalo udělat. Později jsme usoudili, že to nebude jen tak jednoduché a tak naše touha po spojení na chvíli utichla. V srpnu roku 2003 se právě tento můj kamarád dozvěděl o velké síti, která funguje v Praze a jmenuje se CZFree.NET. V této síti používají optické spoje pomocí zařízení Ronja 10M. Už jsme si skoro nakoupili součástky na stavbu tohoto pojítka, ale v poslední chvíli jsme si uvědomili, že na jaře až se zazelenají stromy tak by náš spoj skončil. A udělali jsme dobře, protože by to dopadlo přesně jak jsme tušili. Při hledání na internetu jsme našli síť CZFree Ostrava, která zde již nějakou dobu funguje. V tu dobu jsme se dozvěděli o technologii WiFi a začali plánovat spojení našich domů. Začátkem roku 2004 si můj spolužák ze základní školy koupil zařízení SMC Barricade Broadband Router. V březnu 2004 jsme si půjčili od jednoho člena CZFree Ostrava, který bydlí také v Šenově(díky Pferdo!), AP Compex WP11A+, kartu ZComax XI-626 a směrovou anténu Andrew 24dBi. A začalo testování, po 3 dnech usilovné práce se nám podařilo spojit naše počítače, já jsem měl sice počítač v kuchyni na zemi, ale nic nám nezabránilo v tom, aby jsme si o půlnoci nemohli zahrát hru Bulánci po síti, když je každý z nás u sebe doma. Od 22.10.2004 u mně je v provozu AP D-Link DWL-2000AP+ a je na mně připojen Radio. Více info o naši síti v sekci ŠeNET


Co k tomu potřebuju?

Pokud se chceš připojit na nějaké AP nebo jen chceš zjistit je-li něco ve tvé blízkosti, tak ti stačí nějaká PCI karta, PCMCIA (do notebooku), nebo při nejhorším i nějaké AP a doma si zbastlíš anténu a kabely s konetory zakoupíš. Zde máš návody na nějaké antényKde nakupovat věci k WiFi?

Konektory kupuju v Ostravě v GMElectronic nebo ve firmě SEWECOM na ulici Českobratrská(více na http://www.zesilovace.cz/) mají tam i kabely. Pokud ale nejsi z Ostravy tak ti doporučuji nějaký internetový obchod například http://www.elity.cz/, http://www.i4shop.net/, http://www.inwifi.cz/. V těchto ishopech mají i AP, karty apod.Pohled ze střechy našeho domu:

Pohled ze střechy našeho domu